CHILLI FACTOR - DOST OSTRÁ AKCE

V pátek 18. listopadu se do jedné chaty, v malé vesničce u malého městečka v Krušných horách, sjížděly automobily s lidmi, kteří si chtěli vyzkoušet několika hodinový dril, plný fyzické i psychické námahy a zátěže.
Večer byl klidný, z účastníků byla cítit nervozita a přirozené obavy z rána. Ano, budíček byl nastavený na časnou ranní hodinu, o které nikdo neměl tušení.
Nemilosrdné Vstávat! Budíček! se ozvalo v 5:30 s tím, že mají 30 minut na to, aby se dostavili na předem dané místo řádně oblečeni, nasnídáni, někteří i po ranní hygieně.
V naprosté tmě se pár jedinců opozdilo, a tak se začínalo 30 burpees jako trestem pro všechny. Následovalo rozdělení do družstev – silnější Chilli papričky a silné Papričky. Od této chvíle nebyl na individualismus čas, všichni museli fungovat jako tým.
Po kontrole povinné výbavy (šátek, nůž, čelovka), si všichni museli rychle vyřezat své jméno do připravených prken.
Tuhle dřevěnou občanku (wood ID) museli od té doby mít stále u sebe. Byl vydán zákaz mluvení. Ale jelikož byl zákaz nejednou porušen, následovaly další hromadný burpees.
Každý dostal minutu na zapamatování si 11místného memory testu. Poté se všem zavázaly oči a vyrazilo se do terénu. Přes pole, vysokou trávu, hustý lesík, padlé stromy, koleje, ale dokonce i přes potok. Dobrá půlhodinka naprosté tmy, kdy se musíte spolehnout pouze na parťáka, co máte na dosah ruky a sluch, který jediný napoví, do čeho vlastně jdete.
Až potom si účastníci mohli sundat šátky z očí. Následoval běh noční krajinou. Myšlenky, že bychom zamířili k česko-německým hranicím, jsme museli pustit z hlavy, protože nikomu bychom rozumně nevysvětlili 12 lidí s čelovkami v černém oblečení běžící nejhorším možným terénem…
Družstva si za dobu drilu vyzkoušela nošení mrtvoly na ramenou, ale i nad hlavou. A to více než dostatečně.
Plnily se i jiné úkoly, z řad jednodušších si zmíníme úkol dostat se k vytýčené metě tak, že v pětičlenném týmu se mohou dotýkat země pouze čtyři nohy a dvě ruce, apod.
Po rozednění jsme se vrátili k chatě, kde nás čekala občerstovací stanice s čajem. Přeci jen byl konec listopadu a teploty byly nízko, přeháňky občasné a vítr sakra silný a ledový.
Následovaly další „radovánky“, jako nošení se do prudkého kopce, krabíky tamtéž, sprinty, zase do kola nošení mrtvoly či královny (mrtvola mohla sedět). To celé při zákazu mluvit!
Trestalo se více než dost, hlavně za mluvení nebo za vzdálení se od svého ID.
Nakonec při klicích se zavázanýma očima rozházeli instruktoři ID prkna po celé louce, ale i do hustého porostu. Jednotlivci si museli ID najít a přinést. Ovšem provést to museli se svázanýma rukama za zády. To přineslo i úsměvy, při kterých člověk zapomněl na všude přítomnou zimu, když viděl kolegu ve smrčkách, který vypadal spíše, že si odskočil na velkou než pro kus prkna.
Cestou do cíle jsme neopomněli na mrtvoly a veselé dřepy s nimi. Prolezli jsme snad všechny železniční můstky, poslední dokonce se svázanýma rukama za zády, za zvuku bublajícího horského potůčku, který nám zurčel pod nohama.
U chaty nás čekala poslední překážka – memory test. Ti, co to neuhádli, to měli za 15 burpees, stále omezeni svázanými horními končetinami.
Všichni to nakonec zvládli skvěle. Nejhezčí momenty z toho určitě jsou ty, kdy jednotlivec nemohl, ale vždy se našel někdo z týmu, kdo ho nenechal padnout a pomohl mu, aby splnil daný úkol.
Ti, kteří to už vzdávali, se stejně kousli a šli dál, až ke zdárnému konci.
Po obdržení památečního trika a občerstvení se mohli konečně jít všichni zahřát do tepla.
Večerní program v chatě byl plný dojmů z rána a těšení se na další podobnou akci :-)

BOOSTUP ACADEMY
Můj Gym Kladno, Dům Kultury

Odpovědná osoba: Alesia Kučerová

email: info@mujgym.cz
tel.: +775 350 309

Zdravé Kladno z.s.

IČO: 03673294

Otevírací doba: dle domluvy osobních tréninků a rozvrhu lekcí

© 2016 BoostUP Academy

#bubaCZECH

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now